کشف موزاییک 1800 ساله در ترکیه

موزاییک های باستان سابقه ای طولانی در کمک به روشن کردن سنت ها و تاریخ فرهنگی غنی دارند. موزاییک کاری از بین النهرین آغاز شد و به فرهنگ های قدرتمند اجازه داد مهارت های هنری و ثروت خود را به نمایش بگذارند.

[su_note note_color=”#e6ecff”]موزاییک های باستان سابقه ای طولانی در کمک به روشن کردن سنت ها و تاریخ فرهنگی غنی دارند. موزاییک کاری از بین النهرین آغاز شد و به فرهنگ های قدرتمند اجازه داد مهارت های هنری و ثروت خود را به نمایش بگذارند.[/su_note]
باستان شناسان ترکیه موزاییک های باستانی باورنکردنی کشف کردند، از جمله یک نمونه جدید که در جنوب شرقی شهر شانلیاورفه پیدا شده است.
این موزاییک 1800 ساله تصویر دو زن و دو مرد را جاودانه کرده که هر کدام در داخل یک مربع جداگانه قرار دارند و با نوشته های سریالی همراه هستند. تیمی از باستان شناسان که روی قلعه تاریخی یورفا کار می کنند این پرتره از مرده ها را کشف کرده اند. این پرتره های تدفینی که افراد درگذشته را گرامی می داشتند یک موتیف رایج بودند. به عنوان یک فضای تدفین بزرگ، برای گورستان ها معمول است که حاوی تصاویری باشند که به صورت هنری مرده ها را گرامی می دارد. این تیم تخمین می زنند موزاییک به قرن اول یا دوم بازمی گردد. این موزاییک با رنگ های مات و خطوط ساده افراد دفن شده در گورستان را به تصویر می کشد. هرچند اطلاعات کمی در مورد اینکه تصویر متعلق به چه کسانی است موجود است اما موزاییک به ما می گوید که آن ها بین سال های 132 قبل از میلاد و 639 میلادی زندگی می کرده اند.
زمانی که این شهر با نام ادسا شناخته می شد.

[tie_full_img]کشف موزاییک 1800 ساله در ترکیه[/tie_full_img]

[tie_full_img]کشف موزاییک 1800 ساله در ترکیه[/tie_full_img]

[su_divider text=”پایان مطلب?برو بالا”]

پاسخی بگذارید