هفته حمایت از بیماران کلیوی

هفته حمایت از بیماران کلیوی

[toggle title=”برچسب” state=”close”]آدرس انجمن حمایت از بیماران کلیوی تهران,ادرس انجمن بیماران کلیوی تهران,ثبت نام فروش کلیه,انجمن حمایت از بیماران کلیوی اصفهان,انجمن حمایت از بیماران کلیوی شیراز,انجمن حمایت از بیماران کلیوی مشهد,انجمن حمایت از بیماران کلیوی تبریز,انجمن حمایت از بیماران کلیوی کرج,درباره هفته ی حمایت از بیماران کلیوی,هفته حمایت از بیماران کلیوی ( 30 – 23 آبان ),23 آبان آغاز هفته حمایت از بیماران کلیوی,آشنایی با کلیه ها وبیماری های آن؛ هفته حمایت از بیماران کلیوی,بررسی مشکلات بیماران کلیوی در هفته حمایت از بیماران کلیوی[/toggle]

[su_heading]هفته حمایت از بیماران کلیوی[/su_heading]

[su_note note_color=”#e6ecff”]23 تا 30 آبان ماه، با عنوان “هفته حمایت از بیماران کلیوی” در کشور نامگذاری شده است. یکی از بیماری هایی که افراد بسیاری در نقاط مختلف جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند، “بیماری کلیوی” است. بیماران از زمان بروز این بیماری، باید به طور مرتب و مداوم تحت درمان قرار بگیرند و زمانی که دیگر هیچ دارویی جوابگوی آنها نباشد، پیوند کلیه تنها راه باقیمانده برای ادامه حیات این بیماران است.[/su_note]
بسیاری از افراد جامعه از بیماری حاد کلیوی خود اطلاع ندارند. در حالی که با یک آزمایش خون به راحتی می توانند مسیر زندگی خود را قبل از گرفتار شدن در چنگال دیالیزی تغییر دهند.

[su_heading]علائم هشدار دهنده ابتلا به بیماری کلیوی عبارتند از:[/su_heading]

اکثر بیماران کلیوی به علت ناآشنایی با علائم و نشانه‌ های بیماری کلیه و عدم درمان به موقع، متحمل رنج و به وجود آمدن عوارض روانی و اجتماعی می ‌شوند. کنترل به موقع فشار خون، متعادل نگه داشتن وزن بدن، پرهیز از خوردن غذاهای مانده، پرچرب و پرنمک و خودداری کردن از مصرف هر گونه دارو بدون تجویز پزشک، باعث جلوگیری و پیشگیری از بیماری کلیه می‌ شود.
چرا کلیه ها دچار مشکل می شوند؟
دیابت و فشار خون بالا، دو دلیل عمده ی بیماری های کلیوی هستند، پس اگر در خانواده ی شما، سابقه ی ابتلا به دیابت و فشار خون بالا وجود داشته باشد، ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری کلیوی قرار بگیرید
دیگر دلایل ابتلا به بیماری های کلیوی:
بیماری های گلومرولی
همان طور که از نام آن هم پیدا است، بیماری گلومرولی به مویرگ های درون کلیه ها حمله می کند که ابتدایی ترین آن را می توان بیماری نفرونی بافتی دانست. از نخستین نشانه های این بیماری می توان به وجود پروتئین، خون یا هر دو در ادرار اشاره کرد. بیماری گلومرولی به آهستگی به ساختار کلیه آسیب می رساند و برای کنترل و درمان آن، راهکارهایی مانند کنترل فشار خون و استفاده از داروهای تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و استروئیدها وجود دارد.
بیماری های کلیوی ارثی و مادرزادی
برخی بیماری های کلیوی ناشی از مسایل ژنتیکی است. از طرفی برخی مشکلات کلیوی ممکن است هنگامی ایجاد شوند که نوزاد هنوز در رحم مادر است. به هر حال از نخستین نشانه های مشکلات کلیوی می توان به فشار خون بالا، کمبود گلبول قرمز در خون، وجود خون یا پروتئین در ادرار اشاره کرد.
دیگر دلایل ابتلا به بیماری های کلیوی
مسموم شدن و جراحت می توانند منجر به ایجاد بیماری کلیوی شوند.برخی از داروهایی که به راحتی و بدون نسخه ی پزشک در دسترس مردم قرار دارند، اگر به طور مداوم و برای مدت طولانی استفاده شوند، می توانند به کلیه ها آسیب برسانند. داروهایی مانند آسپیرین، استامینوفن و ایبوپروفـن از خطرناک تریـن عوامـل ایجاد بیمـاری بـرای کلیـه هـا به شمار می روند و استفاده مداوم از آرام بخش ها، به کلیه ها آسیب جدی می رساند.

[su_divider text=”پایان مطلب?برو بالا”]

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *