قره قروت

مصرف قره قروت را کنار بزارید /خطر!

یکی از باور های غلط پیرامون قره قروت داشتن خواص های گوناگون آن است که متاسفانه به صورت جامع و کامل اطلاع رسانی در این باب نشده است و مصرف این خوراکی ترش مزه هنوز هم در بین مردم رایج است. قره قروت به دلیل داشتن اسید لاکتیک بسیار بالا، مزه ترشی به آن می دهد. با مصرف قره قروت خون فرد حالت اسیدی پیدا می کند که در دراز مدت می تواند بیماری های کشنده گریبانگیر فرد شود. در ادامه با ما همراه باشید.

 

مصرف قره قروت ممنوع!
مزه ترش قره قروت بخاطر درصد بسیار بالای اسید لاکتیک آن است. میزان اسید لاکتیک قره قروت بقدری زیاد است که می‌توان گفت خود اسید لاکتیک است !!!! . اسید لاکتیک یک ماده دفعی برای بدن محسوب می‌شود زیرا خون را شدیداً اسیدی کرده و تعادل ph خون را به هم می‌زند.

یکی از دلایلی که گفته می‌شود ماست چکیده بهتر از خود ماست است این است که مقدار زیادی از اسید لاکتیک آن که در آب ماست موجود است گرفته شده است ولی با این حال بهتر است با مقداری نعنا ، پونه و موسیر مصرف شود (تا حالت سردی و اسیدی آن کاهش یابد)
در حالت طبیعی، خون انسان کمی قلیایی بوده و بسیار حیاتی‌ است که این حالت حفظ شود بدین جهت در خلقت انسان مکانیزم‌های پیچیده‌ای تعبیه شده است که این تعادل را حفظ کنند.

در بدن انسان مقدار pH متعادل بین ۳۴/۷ و ۴۰/۷ است که کمی قلیایی است و باید در این محدوده نگه داشته شود در غیر اینصورت بعضی از واکنش‌های آنزیمی انجام نمی‌گیرد و تنظیم فعالیت‌های فیزیکی و شیمیایی درون سلولی با مشکل مواجه می‌شود.

پیشنهاد ویژه:  درمان یبوست کودکان از منظر طب سنتی

مصرف قره‌قروت به شدت خون را اسیدی می‌کند (به علت میزان بسیار بالای اسید لاکتیک) و آن را از حالت قلیایی طبیعی خود خارج می‌کند. بدن برای ترمیم و تصحیح این حالت بسیار مخرب که می‌تواند در صورت ادامه بسیار خطرناک گشته و فعالیت ارگان‌ها و سلول‌ها را مختل کند، دست به دامن استخوان‌ها و دندان‌ها می‌گردد تا کلسیم آن‌ها را برای قلیایی کردن خون آزاد کند.

کلسیم بهترین و سریع‌ترین عامل قلیایی کردن خون است. این کلسیم آزاد شده از استخوان‌ها سپس توسط کلیه‌ها دفع می‌گردد. در نتیجه مصرف قره‌قروت باعث پوکی استخوان‌ها و ضعف دندان‌ها می‌گردد.

بسیار بسیار جای تاسف است که خیلی از پزشکان و افراد تحصیل کرده آنرا برای درمان پوکی استخوان و لاغر شدن افراد چاق تجویز می‌کنند با این تصور غلط که چون قره‌قروت دارای کلسیم است پس برای پوکی استخوان مناسب است در صورتی‌ که کلسیم آن نه تنها جذب نمی‌شود بلکه طبق توضیحات بالا باعث پوکی استخوان و خرابی دندان‌ها نیز می‌شود. جالب است حتی آن‌را برای رشد و نمو کودکان مفید دانسته و برای آن خاصیت دارویی قائل شده‌اند !!!. گاهی اوقات آن‌ را برای کاهش فشار خون تجویز می‌کنند که این خود باعث خرابی و خوردگی رگ‌ها می‌شود. می‌توان به جای آن از بسیاری میوه‌هایی که در کاهش فشار مناسب هستند مانند آب لیمو یا مخلوط یک لیوان آب و ۲ قاشق سرکه سیب خانگی استفاده کرد.

ای کاش مضرات مصرف قره‌قروت به اینجا ختم می‌شد. اسید لاکتیک فعالیت نرون‌های مغزی را به شدت کاهش می‌دهد و چون قره قروت حاوی مقادیر بسیار زیاد اسید لاکتیک است لذا برای مغز انسان بسیار مضر است.

پیشنهاد ویژه:  درمان تشنج و کنترل آن با دارو

اسید لاکتیک فعالیت نرون های مغزی را به شدت کاهش میدهد و چون قره قوروت حاوی مقادیر بسیار زیاد اسید لاکتیک می باشد لذا برای مغز انسان بسیار مضر می باشد.

بعضی از آثار و نتایج زیانبار اسیدی شدن خون :

 • انواع بیماریهای قلب و عروق
 • خورده شدن دیواره سرخرگ ها و سیاهرگ ها
 • ضعف حافظه
 • آلزایمر
 • دیابت
 • سرطان
 • ضعف سیستم ایمنی بدن
 • بیماری های سیستم عصبی مانند بیماری خطرناکMS
 • پوکی استخوان
 • خرابی و فساد دندانها
 • لقی دندانها
 • ضعف اعصاب
 • تشنج
منابع:همشهری آنلاین،آکاایران
قبلی قورباغه‌های پشمالو (Trichobatrachus robustus)
بعدی دیدار نماینده سازمان ملل با منصور هادی

پاسخی بگذارید