لاک ناخن اسلامی هم می آید!

لاک ناخن اسلامی هم می آید! + پاسخ اساتید دینی

فانی کول – کاسبی یک قاعده ساده دارد: توجه بە نیاز مشتری؛ شما یا این نیاز را کشف می کنید یا القاء! زنان مسلمان با یک مشکل روبرو بودندن، آنان باید بین لاک ناخن و نماز یکی را انتخاب می کردند؛ اما شرکتی لهستانی در آمریکا دست بە ابتکار جالبی زده است: لاک ناخن اسلامی!

بنا بر این گزارش، آب بە راحتی از این لاک ناخن عبور می کند و زنان مسلمان دیگر مجبور نیستند ناخن های خود را برائ وضو، تمیز کنند. در واقع این شرکت لهستانی، یک مشکل را بە فرصت تبدیل کرده است.

پیش از این هم یک شرکت چینی اقدام بە تولید یک نوع لاک ناخن کرده بود کە بە آسانی پاک می گردد و برائ پاک کردن آن نیازی بە ماده شیمیایی “آستون” نیست.

شرکت چینی تولید کننده لاک ناخن تازه، آن را “اسلامی” خوانده چرا کە زنان مسلمانان هنگام وضو گرفتن می توانند این لاک را بە آسانی از روی ناخن خود پاک کنند.

پاسخ اساتید دینی

عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید گرامی،جدیدا مثل اینکه لاکی معرفی شده با عنوان “لاک اسلامی” که آب در اون نفوذ میکنه و برای وضو گرفتن مشکلی رو ایجاد نمیکنه. میخواستم بپرسم که این درست هست؟ با این اوصاف میشه از این لاک استفاده کرد؟پیشاپیش ممنون از پاسختون 🙂

با سلام و عرض ادب

درصورتی که واقعا این نوع لاک مانع ازرسیدن آب به پوست ایجاد نکند و جرم نداشته باشد اشکال ندارد.

استفتا از دفاتر آیات عظام در قم

آیا می‌توانیم با ناخنهایی که لاک دارد نماز بخوانیم؟

نماز خواندن با لاك اشكالی ندارد ولی لاك زدن برای وضو و غسل اشكال دارد؛ زیرا یكى از شرایط وضو و غسل این است كه در اعضا مانعى از رسیدن آب نباشد.

پیشنهاد ویژه:  فال روزانه جمعه 5 شهریور 1395

 

قبلی جذابیت‎های صنعت نفت ایران برای خارجی‌ ها
بعدی دختر دانشجو به 5 بیمار زندگی بخشید

پاسخی بگذارید