بررسی کانسپت CXPERIENCE سیتروئن

بررسی کانسپت CXPERIENCE سیتروئن

سیتروئن از یک سدان بزرگ جدید کانسپت به نام CXperience پیش از اولین حضور رسمی آن در نمایشگاه پاریس امسال رونمایی کرد.

به نقل از پدال، سیتروئن هدف از طراحی این کانسپت فوق‌العاده را نشان دادن توانایی‌های خود جهت اعمال زبان طراحی فعلی‌اش بر روی یک سدان بزرگ اعلام کرده است. این کانسپت نشان‌دهندهٔ یک پرچم‌دار پلاگ‌این‌هیبریدی و خودرویی مربوط به آینده است.

کانسپت جدید سیتروئن 4.85 متر طول، 2 متر عرض و 1.37 متر ارتفاع دارد درحالی‌که به دلیل برخورداری اوورهنگ‌های بسیار کوتاه (پیش‌آمدگی‌های جلو و عقب) فاصلهٔ بین دو محور طویلی برابر با 3 متر دارد و درکل ماشینی واقعاً قابل‌توجه است. سدان بزرگ جدید سیتروئن بر روی رینگ‌های 22 اینچی قرارگرفته و دارای ظاهری جسورانه و لولاهای برعکس درهای عقب است. ابعاد گستردۀ این کانسپت در کنار طراحی هوشمندانهٔ داخلی موجب ارائهٔ فضای داخلی بزرگ و یک صندوق بار وسیع گردیده که آن‌را برای پیمودن مسافت‌های طولانی مناسب می‌سازد.

بررسی کانسپت CXPERIENCE سیتروئن

در قلب کانسپت CXperience یک قوای محرکهٔ پلاگ‌این‌هیبریدی بنزینی-الکتریکی قرارگرفته که مشخصات موتور بنزینی آن نامعلوم است اما احتمالاً قدرتی بین 150 تا 200 اسب بخار دارد. یک موتور الکتریکی نیز 107 اسب بخار قدرت اضافی تولید نموده و مجموع قدرت خودرو را به حدود 300 اسب بخار می‌رساند. همچنین طبق ادعای سیتروئن این خودرو می‌تواند تا 60 کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی طی نماید. باطری‌های این خودرو را از طریق یک خروجی برق معمولی می‌توان در تنها چهار و نیم ساعت شارژ کرد درحالی‌که اگر از شارژر 6.6 کیلووات ساعتی و خروجی 32 آمپر استفاده شود زمان لازم جهت پُر شدن باطری‌ها به کمتر از دو ونیم ساعت کاهش پیدا می‌کند.

پیشنهاد ویژه:  فرمت RAW چیست و آیا باید از آن در تصویر برداری با موبایل استفاده کرد؟

بررسی کانسپت CXPERIENCE سیتروئن

برای انتقال نیرو یک گیربکس 8 سرعتهٔ اتوماتیک در نظر گرفته‌شده که بین موتور بنزینی و موتور برقی نصب گردیده و قدرت موتور برقی را به چرخ‌های عقب انتقال می‌دهد. سیستم مدرن Advanced Comfort سیتروئن (یا راحتی پیشرفته) نیز با استفاده یک تعلیق نوآورانه به همراه سیستم هیدرولیک، سطح راحتی بی‌سابقه‌ای را برای این کانسپت زیبای فرانسوی به ارمغان آورده است.

بررسی کانسپت CXPERIENCE سیتروئن

همان‌طور که از سیتروئنی با این اندازه انتظار می‌رود، مهم‌ترین بخش آن کابین است. کابین CXperience ترکیبی از طراحی زیبا با موارد بسیار باکیفیت و تکنولوژی است. درهای آن به شیوهٔ موسوم به suicide یا خودکشی (همانند درهای رولزرویس فانتوم) طراحی‌شده که حذف ستون B موجب افزایش فضای داخلی خودرو شده است. همچنین صندلی‌ها و دیگر قسمت‌های داخلی با پارچهٔ زردرنگ پوشیده شده و از چوب گردو نیز در داشبورد و پشت صندلی‌های جلو استفاده‌شده است.

بررسی کانسپت CXPERIENCE سیتروئن

یک صفحه‌نمایش 19 اینچی مستطیل شکل با فرمت 16/3 و به شکلی برجسته در مرکز داشبورد نصب‌شده که به‌عنوان مرکز کنترل اصلی خودرو جهت کنترل تهویه مطبوع، سیستم کمک‌راننده، ناوبری و رسانه مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای سرنشینان عقب نیز یک تبلت تعبیه‌شده که از طریق آن می‌توانند تهویه مطبوع، صندلی‌ها و سیستم صوتی خودرو را کنترل کنند.

بررسی کانسپت CXPERIENCE سیتروئن

آینه‌های جانبی با دوربین‌هایی جایگزین شده‌اند که تصویر طرفین خودرو را بر روی صفحه‌نمایش‌های کوچکی که روی پانل داخلی درهای جلو نصب‌شده‌اند به نمایش درمی‌آورند. همچنین این دوربین‌ها به همراه دوربین‌های جلو و عقب یک دید کامل 360 را از محیط بیرونی خودرو برای راننده ارائه می‌کنند. سیتروئن کانسپت CXperience را کمتر از یک ماه دیگر رسماً در نمایشگاه پاریس رونمایی خواهد کرد.

پیشنهاد ویژه:  قیمت انواع محصولات ایران خودرو در نمایندگی و بازار

بررسی کانسپت CXPERIENCE سیتروئن

بررسی کانسپت CXPERIENCE سیتروئن

قبلی رباعیات خیام
بعدی چرا برای وزن کم کردن ورزش تنها کافی نیست؟

پاسخی بگذارید