بازی شبیه ساز کشاورزی Stardew Valley

بازی Stardew Valley به‌زودی برای ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4

تاریخ عرضه نسخه های کنسولی Stardew Valley مشخص شد.

بازی شبیه ساز کشاورزی Stardew Valley به‌زودی برای ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 عرضه خواهد شد.

یکی از موفق‌ترین بازی‌های مستقل امسال بدون شک Stardew Valley بود که اریک بارون، به‌تنهایی و با اقتباس از سری Harvest Moon آن را ساخته و برای پی‌سی عرضه کرد. موفقیت عالی این بازی و فروش یک میلیون نسخه از آن در طی دو ماه، باعث شد تا بارون عرضه آن برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 4 و Wii U را نیز تایید کند که البته این نسخه‌ها تا به امروز تاریخ عرضه دقیقی نداشتند.

حال بارون ابتدا مصاحبه‌ای با سایت ایکس‌باکس وایر داشته و در آن تاریخ عرضه نسخه ایکس‌باکس وان بازی را مشخص کرده است. متن صحبت‌های وی به شرح زیر است:

من بیش از چهار سال زمان صرف ساخت Stardew Valley کرده‌ام و در ساخت آن از بازی‌هایی چون Harvest Moon و Animal Crossing الهام گرفته‌ام. با اینکه ایده ساخت یک بازی شبیه‌ساز کشاورزی در ابتدا کمی برای بقیه عجیب به نظر می‌رسید، ولی به شخصه علاقه زیادی به این سبک داشتم و هدفم از ساخت بازی این بود که بتوانم حس و حال بازی‌های موفق قدیمی این سبک را دوباره زنده کرده و به پلتفرم‌های نسل جدید بیاورم. این بازی روی پی‌سی بسیار موفق بود و حال در تاریخ ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) برای ایکس‌باکس وان نیز عرضه خواهد شد.

پس از این مصاحبه طرفداران زیادی در مورد تاریخ عرضه بازی برای پلی‌استیشن 4 و Wii U نیز سوال کردند که بارون در پست جداگانه‌ای اعلام کرد که بازی در روز ۱۳ دسامبر (۲۳ آذر) برای پلی‌استیشن 4 در آمریکا عرضه خواهد شد و کاربران اروپایی این کنسول نیز یک روز دیرتر به بازی دسترسی خواهند داشت. با این حال سازنده بازی اعلام کرد که ساخت نسخه Wii U آن لغو شده و در عوض یک نسخه مخصوص کنسول نینتندو سوییچ از بازی ساخته خواهد شد.

پیشنهاد ویژه:  آموزش ذخیره کردن پیام های تلگرام به صورت pdf

بارون در مورد لغو شدن نسخه Wii U گفت:

متاسفانه تصمیم گرفتم تا ساخت نسخه Wii U بازی را متوقف کنم. چرا که پس از بررسی موارد مختلف، به این نتیجه رسیدم که کنار گذاشتن این کنسول و در عوض ساخت نسخه‌ای مخصوص نینتندو سوییچ نتیجه بهتری خواهد داشت. البته من علاقه زیادی به کنسول‌های نینتندو دارم و از این رو امیدوارم که سوییچ بتواند بسیار موفق ظاهر شود. این کنسول ویژگی‌هایی دارد که باعث خواهند شد تجربه Stardew Valley هم روی آن بسیار لذت‌بخش باشد.

منبع:zoomg
قبلی عجیب ترین مدلهای امضاء اشخاص مشهور
بعدی طرز تهیه دونات کره ای

پاسخی بگذارید