بازتاب اهداء مدال المپیک نصیری به موزه IOC در سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری

بازتاب اهداء مدال المپیک نصیری به موزه IOC در سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری

اهدا مدال المپیک 1972 مونیخ محمد نصیری به موزه کمیته بین‌المللی المپیک در سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری بازتاب داشت.

ایران اکونومیست
به گزارش ایران اکونومیست؛ فدراسیون جهانی وزنه‌برداری با اشاره به اهدای مدال المپیک 1972 مونیخ محمد نصیری به موزه المپیک نوشت: محمد نصیری قهرمان وزنه‌برداری کسی که مدال‌های زیادی از جمله طلای المپیک 1968 مکزیکوسیتی، نقره 1972 مونیخ و برنز 1976 مونترال و پنج طلا جهانی دارد، مدال نقره المپیک خود را به موزه کمیته بین‌المللی المپیک اهدا کرد و مراسمی برای او در 24 نوامبر در لوزان برگزار شد. داستان جالبی پشت اهدای این مدال وجود دارد و 30 سال پیش این مدال المپیک از نصیری دزدیده شد. بعد از مدت زیادی که به جست‌وجوی آن پرداخت، فردی مدال نصیری را در اینترنت به مبلغ 10 هزار دلار خرید و بعد این مدال دوباره به ایران برگشت. بعد از 30 سال در نهایت در یک مراسمی که تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی وزنه‌برداری نیز حضور داشت، مدال المپیک را دوباره به نصیری دادند. او نیز تصمیم گرفت که این مدال را به موزه کمیته بین‌المللی المپیک اهدا کند.

شرکت کنندگان زیادی از جمله بچه‌ها و ایرانیان ساکن در سوئیس در این مراسم حضور داشتند. همچنین سفیر ایران و علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری ایران نیز از جمله شرکت کنندگان در این مراسم بودند.

فرانسیس گابت، مدیر موزه المپیک و میراث فرهنگی به نصیری و همراهان او خوش‌آمد گفت. نصیری نیز یک تقدیرنامه ای را که به وسیله توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک امضا شده بود دریافت کرد. نصیری در سخنرانی خود اعلام کرد که این مهم‌ترین لحظه حرفه‌ای‌اش است که در اینجا حضور دارد و مدال المپیک خود را به مکان مناسبی اهدا می‌کند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *