طرز تهیه سالاد باقلا و پنیر

آموزش کامل طرز تهیه سالاد باقلا و پنیر فتا

سالاد باقلا و پنیر

اگر شما هم از آن جمله كسانی هستید كه به سلامت خودتان بسیار اهمیت می‌دهیدو برای كنترل وزنتان مدت زیادی است كه اغلب شب‌ها شامی سبك و به‌اصطلاح حاضری مثل نان و پنیر و گردو می‌خورید و حالا از این شام یكنواخت خسته شده‌اید، می‌توانید گزینه‌های دیگری را نیز امتحان كنید؛ به‌عنوان مثال در فصل بهار خوردن سالاد گرم باقالا و پنیر یكی از این پیشنهادهاست. این سالاد مخلوطی از سبزیجات فصل است كه به همراه پنیر، طعم و مزه خاصی دارد.

باقلا از جمله گیاهانی است که کاشت آن در دنیا سابقه بسیار طولانی داشته و دارای خواص فراوانی است.
باقلا گیاهی است علفی و یکساله که ارتفاع آن تا 80 سانتیمتر می رسد .برگ‌های آن متناوب و مرکب بوده که دارای برگچه‌هایی به شکل تخم‌مرغ است. گل‌های باقلا درشت و سفید و دارای لکه‌های سیاه و یا بنفش است . میوه آن که همان باقلا است دارای غلافی پوشیده از کرک به طول تقریبا 12 سانتیمتر است. در هر غلاف تعدادی دانه قرار دارد. گل و شاخه گل‌دار ، میوه و تخم باقلا مصارف طبی دارند.

مواد لازم : برای 4تا 6 نفر

  • باقالای ریز(پوست دوم آن نیز جدا شود)(900گرم)
  • روغن زیتون(4 قاشق سوپ‌خوری)
  • گوجه‌فرنگی(هركدام به 4قسمت تقسیم شود) 175 گرم
  • سیر (رنده شود)(4 حبه)
  • پنیر فتا(خرد شود)(115 گرم)
  • شوید تازه خردشده 3قاشق سوپ‌خوری
  • زیتون ساده 12 عدد
  • نمك و فلفل به مقدار كافی
  • شوید تازه خردشده مقداری برای تزیین

 

روش پخت:

1- باقالا را در قابلمه‌ای حاوی آب و كمی نمك بریزید و روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید تا بپزد؛ سپس باقالای پخته را در سبدی آبكش كنید و كنار بگذارید.

پیشنهاد ویژه:  طرز تهیه اسموتی چغندر

نكته: می‌توانید ابتدا باقالا را با پوست دوم پخته و سپس مغز آن را جدا كنید.

2 -تابه‌ای آماده كرده و روغن را در آن بریزید و روی حرارتقرار دهید؛ سپس گوجه‌فرنگی و سیر را به آن اضافه كرده و آن‌قدر حرارت دهید كه گوجه‌فرنگی‌ها تغییر رنگ پیدا كنند.

3 -پنیر خرد شده را به مخلوط گوجه‌فرنگی و سیر اضافه كنید و مدت یك دقیقه حرارت دهید. در پایان كاسه‌ای بلوری آماده كرده و باقالا را به‌همراه مخلوط گوجه‌فرنگی، سیر، پنیر و همچنین شوید و زیتون در آن بریزید. كمی هم نمك و فلفل اضافه كنید. مواد را خوب هم بزنید تا با هم مخلوط شوند و سپس مقداری شوید تازه روی سالاد بریزید و آن را خالی یا با كمی نان میل كنید.

نکات:

نكته یك: برای آنكه این سالاد كمی ترش‌مزه شود، مقداری آبلیمو ترش هم به آن اضافه كنید.

نکته دو: با توجه به اینكه در این سالاد از پنیر فتا استفاده شده است، ابتدا آن را بچشید. در صورتی كه شور بود دیگر لازم نیست نمك اضافه كنید.

نکته سه: می توانید ابتدا باقالا را با پوست دوم پخته و سپس مغز آن را جدا کنید.

عکس ها

طرز تهیه سالاد باقلا و پنیر
طرز تهیه سالاد باقلا و پنیر
قبلی دا هانگ پائو (Da Hong Pao) گران‌ترین چای دنیا
بعدی طرز تهیه بروله موز و برنج

پاسخی بگذارید