۳۰ آسیب اجتماعی پنهان در جامعه

 

۳۰رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران گفت: اگر برای ۲۲ آسیب اجتماعی ملموس و مشهودی که ما امروز در جامعه مشاهده می کنیم چاره اندیشی نشود، ۳۰ آسیب پنهان دیگر بروز می کند.به گزارش مهر، حجت الاسلام عبدالمقیم ناصحی با بیان اینکه در مناطق ائمه جماعت در نشست فصلی و هم اندیشی گردهم می آیند و در آنجا برای مساجد و کارهای فرهنگی برنامه ریزی می شود، افزود: این مراسم تجلیل می تواند در دیگر مناطق نیز برگزار شود.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی موجود، گفت: متاسفانه آسیب های اجتماعی بلایی برای جامعه شده و تکدی گری، کودکان کار، اعتیاد، اشتغال و عفاف و حجاب بحث های بسیار مهمی است که از جمله آسیب های اجتماعی است.

ناصحی افزود: کسانی که می توانند در این راستا خدمت بکنند و مردم و جامعه را آگاه کنند، همین علما و روحانیون در مساجد هستند.

وی تصریح کرد: اگر برای ۲۲ آسیب اجتماعی ملموس و مشهودی که ما امروز در جامعه مشاهده می کنیم چاره اندیشی نشود براساس مطالعات کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورا و کارشناسان حوزه و دانشگاه، ۳۰ آسیب اجتماعی پنهان در پس این آسیب های مشهود یکی پس از دیگری ظهور و بروز می کند.

ناصحی تاکید کرد: کسانی که کار فرهنگی می کنند باید احساس مسئولیت کنند و مقام معظم رهبری سالهاست که دغدغه مسایل فرهنگی و اجتماعی دارند و به عناوین مختلفی گاهی به عنوان شبیخون فرهنگی، گاهی به عنوان ناتوی فرهنگی و همچنین رخنه فرهنگی اعلام کرده اند و این نکته هشدار دهنده بسیار مهم است.

پیشنهاد ویژه:  سپیدرود رشت به دنبال آنالیزور کی روش

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امروز نهادها، سازمان ها و وزارت خانه هایی که مسئولیت دارند مثل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، وزارت آموزش و پرورش ، وزارت علوم ، سازمان تبلیغات اسلامی ، شورای انقلاب اسلامی و حوزه و دانشگاه  ها باید به میدان آمده و مشکلات را حل کنند.

وی با بیان اینکه ما مردمی معتقد و پایبند به مسایل دینی و اجتماعی داریم چطور نمی توانیم مشکلات فرهنگی را حل کنیم نیز گفت: براساس اعتقادات راسخ دینی ملت ما و جوانان ما است که انقلاب کردیم و مردم براساس این ایدئولوژی و اعتقاد مشکلات اقتصادی را تحمل می کنند.

ناصحی اظهارداشت: زمینه کار کاملا مساعد است و باید کار کرد تا از آسیب های اجتماعی نجات یابیم.

وی با اشاره به ۲۰۰۰ مسجد پایتخت و فقیر بودن تهران از نظر داشتن مساجد نیز گفت: در روزهای آغازین کار در شورای چهارم ، ۴۰۰ مسجد محله ای را در شورا مصوب کردیم و احداث این مساجد در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در تهران کمبود سرانه مسجد داریم نیز اظهار داشت: در طول ۱۰۰ سال تاریخ بلدیه، شهرداری در این دوره براساس حقوق شهروندی و وظیفه اخلاقی در ساخت مساجد ورود پیدا کرده و این همه امکانات را به وجوده آورده است.

 

قبلی نقشه های تاکتیکی برانکو در تمرینات سرخپوشان/حضور بیرانوند در تمرینات
بعدی هوای تهران ناسالم است – سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و جهان|TABNAK

پاسخی بگذارید